Առողջ ապրելակերպի արշավ Գեղարքունիքում
«Առողջ ապրելակերպը սովորություն է»․ սեպտեմբերի 14-ին, ՀԿԽԸ Գեղարքունիքի մարզային մասնաճյուղի 30 կամավորներ՝ Առողջապահության նախարարության, Պարենի համաշխարհային ծրագրի, Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության և այլ կառույցների հետ համագործակցութամբ, Սևան քաղաքում անցկացրել են քայլերթ և իրազեկող արշավ՝ առողջ ապրելակերպի վերաբերյալ։ Արշավը մեկնարկեց Սևան քաղաքի N4 հիմնական դպրոցից: Մասնակիցները Սևանի Չարենց փողոցով անցան առողջ ապրելակերպը քարոզող պաստառներով և հասան մինչև Իզերի հրապարակ: «Փյունիկ» խաչքարի տարածքում անցկացվեց միջոցառումների շարք: Թեմատիկ տաղավարներում ներկայացվել են առողջարար ուտեստներ և առողջ ապրելու կանոններ։
Միջոցառման նպատակն էր հանրության շրջանում բարձրացնել իրազեկվածությունը առողջ ապրելակերպի վերաբերյալ, խրախուսել առողջ սննդի պատրաստումը, ֆիզիկական ակտիվությունը, առողջ վարքագծի ձևավորումը։

"A healthy lifestyle is a habit". On September 14, 30 volunteers of the Gegharkunik regional branch of the Armenian Red Cross Society, in cooperation with the Ministry of Health, the World Food Program, the World Health Organization and other structures, held a march and awareness campaign on healthy lifestyle in Sevan. The campaign started from N4 primary school in Sevan city. The participants walked along Charents Street in Sevan with posters promoting a healthy lifestyle and reached square Izer. A series of events was held in the area of "Pyunik" khachkar. Healthy dishes and rules of healthy living were presented in thematic booths.
The purpose of the event was to raise awareness among the public about healthy lifestyles, to encourage healthy food preparation, physical activity, and healthy behavior formation.