Մարդասիրական օգնություն Զանգեզուրի...
Հայկական Կարմիր խաչի ընկերությունը` Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ / Zangezur Copper Molybdenum Combine ֆինանսական աջակցությամբ և ՀՀ Կառավարության «Հումանիտար կենտրոնի» հետ համատեղ աջակցում է տեղահանված անձանց:
Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ փակ բաժնետիրական ընկերությունը (ՓԲԸ)՝ ՀՀ Կառավարության «Հումանիտար կենտրոնի» հետ համատեղ, տեղահանված անձանց սնունդով և հիգիենիկ պարագաներով աջակցելու նպատակով Հայկական Կարմիր խաչի ընկերությանն (ՀԿԽԸ) է փոխանցել 62 600 000 ՀՀ դրամ։
Նշված գումարի շրջանակներում նախատեսվում է 6000 անձի՝ 1500 ընտանիքի, տրամադրել սննդի և հիգիենիկ պարագաների փաթեթներ։
Հոկտեմբերի 6-ին Հայկական Կարմիր խաչի ընկերությունը՝ ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Մարտունու համայնքապետարանի հետ համագործակցությամբ, սննդի և հիգիենիկ պարագաների 422 փաթեթ կտրամադրի համայնքում տեղավորված տեղահանված անձանց։

Armenian Red Cross Society with the financial assistance of Zangezur Copper Molybdenum Combine and in cooperation with the "Humanitarian Center" of the RA Government supports displaced persons.
Zangezur Copper Molybdenum Combine Closed Joint-Stock Company (JSC) together with the "Humanitarian Center" of the RA Government, transferred 62,600,000 AMD to the Armenian Red Cross Society (ARCS) to support the displaced persons with food and hygiene items.
It is planned to provide 6000 people, 1500 families with packages of food and hygiene items within the framework of the mentioned amount.
On October 6, the Armenian Red Cross Society, in cooperation with the Martuni Municipality of Gegharkunik region of RA, will provide 422 packages of food and hygiene items to the displaced persons located in the community.