Հոկտեմբերի 25-ին Հայկական Կարմիր խաչի ընկերության (ՀԿԽԸ) գործադիր տնօրեն Աննա Եղիազարյանն ընդունեց Գերմանական Կարմիր խաչի Բադեն-Վյուրտեմբերգի երկրամասային կազմակերպության նախագահ Բարբարա Բոշի գլխավորած պատվիրակությանը։
- Գերմանական Կարմիր խաչը առաջիններից մեկն է օգնության հասել Հայաստանին 1988 թվականի Սպիտակի ավերիչ երկրաշարժից հետո։ Այդ ժամանակ է, որ սկիզբ է առել մեր Ազգային ընկերությունների շարունակական համագործակցությունը, և այս տարիների ընթացքում՝ ի նպաստ մեր շահառուների իրականացված բազմաբնույթ ծրագրերը, նպաստել են նաև Հայկական Կարմիր խաչի ընկերության զարգացմանը, - ողջունելով հյուրերին՝ ասաց տիկին Եղիազարյանը։
Տիկին Բոշը՝ բարձր գնահատելով ՀԿԽԸ գործունեությունը սեպտեմբերի 24-ից տեղահանված անձանց մարդասիրական աջակցություն տրամադրելու ուղղությամբ, պատրաստակամություն հայտնեց քննարկելու Գերմանական Կարմիր խաչի Բադեն-Վյուրտեմբերգի երկրամասային կազմակերպության կողմից հնարավոր աջակցության ձևաչափերը։
Հանդիպման ավարտին տիկին Աննա Եղիազարյանը հյուրին նվիրեց ՀԿԽԸ 100-ամյակին նվիրված հուշամեդալ և ՀԿԽԸ պատմությանը նվիրված «Հարյուր տարվա մարդասիրություն» գիրքը։

On October 25, the Armenian Red Cross Society Secretary General Dr. Anna Yeghiazaryan welcomed the delegation led by the president of the territorial organization of the German Red Cross Baden-Wuerttemberg Barbara Bosch.
- The German Red Cross was one of the first to help Armenia after the ruinous earthquake in Spitak in 1988. Since then, the continuous cooperation of our National Societies has started, and during these years, the multi-disciplinary programs implemented for the benefit of our beneficiaries have also contributed to the development of the Armenian Red Cross Society, said Ms. Yeghiazaryan, welcoming the guests.
Ms. Bosch, highly appreciating the activities of the ARCS in providing humanitarian support to the displaced people since September 24, expressed her willingness to discuss possible support formats from the territorial organization of the German Red Cross Baden-Wuerttemberg.
At the end of the meeting, Ms. Anna Yeghiazaryan presented the guest with a commemorative medal dedicated to the 100th anniversary of the ARCS and the book "One Hundred Years of Humanity" dedicated to the history of the ARCS.