Մասնակցել ենք ցուցադրական հատուկ տակտիկական...
Հունիսի 30-ին Հայկական կարմիր խաչի ընկերության Վայոց ձորի մասնաճյուղի արագ արձագանքման ջոկատը մասնակցել է Վայոց ձորի մարզի Ջերմուկ քաղաքի «Արարատ» մոր և մանկան առողջարանում տեղի ունեցած «Հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպումը առողջարաններում» ցուցադրական հատուկ տակտիկական ուսումնավարժությանը, որին ներգրավված են եղել նաև ՆԳՆ Փրկարար ծառայության, ՆԳՆ ՓԾ Վայոց ձորի մարզային փրկարարական վարչության և ենթակա ստորաբաժանումների փրկարարական, ոստիկանության Ջերմուկի բաժնի ծառայողների և այլ կառույցների անձնակազմերը։
Ուսումնավարժության նպատակն էր կատարելագործել արձագանքող ուժերի գործնական հմտությունները, ինչպես նաև ապահովել վերջիններիս ներդաշնակ աշխատանքը և արդյունավետ փոխհամագործակցությունը այլ ծառայությունների հետ:
Ուսումնավարժության ողջ ընթացքը գնահատվել է լավ, իսկ ձեռքբերված գիտելիքներն ու հմտությունները նպատակային կկիրառվեն հնարավոր արտակարգ դեպքերի ժամանակ։

Օn June 30 the rapid response team of Vayots Dzor regional branch of the Armenian Red Cross Society took part in a demonstration special tactical exercise on "Organization of Firefighting and Rescue Operations in Sanatoriums", which was held in "Ararat" mother and child sanatorium of Jermuk city of Vayots Dzor region. The Rescue Service of the Ministry of Internal Affairs, the rescue department of the Ministry of Internal Affairs of Vayots Dzor and its subordinate departments, the employees of Jermuk Police Department and other structures were also involved in the exercise.
The purpose of the exercise was to improve the practical skills of the response forces, as well as to ensure their harmonious work and effective cooperation with other services.
The entire tactical exercise was evaluated well, and the acquired knowledge and skills will be purposefully applied during possible emergencies.